ابزار وبمستر

پيام نوروزي رهبر انقلاب
معرفی وبلاگ
بازدید کننده ی گرامی؛ این وبلاگ با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جهت گسترش و حمایت از تولیدات داخلی و ملی ایجاد شده است. شما عزیزان نیز با بیان نظرات و به خصوص انتقادات خود می توانید در جهت بهتر شدن وبلاگ با ما همکاری فرمایید.
صفحه ها
دسته
آرشیو
لینک دوستان
پیوندهای مرتبط
لوگوی وبلاگ ما

ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی

لوگوی دوستان
ابزارها و برنامه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 618145
تعداد نوشته ها : 1651
تعداد نظرات : 97
 حمايت از توليد ملي
این سایت را حمایت می کنم
کلیپ صوتی وبلاگ
بسم ‏اللَّه ‏الرّحمن ‏الرّحيم‏
يا مقلّب القلوب و الأبصار يا مدبّر اللّيل و النّهار يا محوّل الحول و الأحوال حوّل حالنا الي احسن الحال.
اللّهمّ كن لوليّك الحجّة بن الحسن صلواتك عليه و علي ءابائه في هذه السّاعة و في كلّ ساعة وليّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دليلا و عينا حتّي تسكنه ارضك طوعا و تمتّعه فيها طويلا.
اللّهمّ اعطه في نفسه و ذريّته و شيعته و رعيّته و خاصّته و عامّته و عدوّه و جميع اهل الدّنيا ما تقرّ به عينه و تسرّ به نفسه.
تبريك عرض ميكنم عيد نوروز و فرا رسيدن سال نو را به همه‏ ي هم ‏ميهنان عزيز در سراسر كشور، و به همه‏ ي ايرانياني كه در هر نقطه‏اي از دنيا سكونت دارند، و به همه‏ ي ملتهائي كه عيد نوروز را گرامي ميدارند؛ بالخصوص تبريك عرض ميكنم به خانواده‏ هاي عزيز شهيدان، به جانبازان، به خانواده‏ هاشان، به همه‏ ي ايثارگران، به همه‏ ي فعالان عرصه‏ هاي مختلف. آرزو ميكنم و دعا مي كنم كه خداوند متعال براي ملت ايران بهروزي، شادي، نشاط و دلِ خوش در اين سال جديد مقدر بفرمايد و بدخواهان اين ملت را در اهدافشان، در تلاشهاشان ان‏شاءاللَّه ناكام كند.
سالي كه گذشت – سال ۹۰ – يكي از سالهاي پرحادثه در سطح جهان و در منطقه و در كشور ما بود. آنچه كه در مجموع انسان مشاهده مي كند، اين است كه اين حوادث بر روي هم به سود ملت ايران و در راه كمك به هدفهاي آن، تمام شده است.

 آن كساني كه اهداف بدخواهانه ‏اي درباره‏ ي ملت ايران و ايران و ايراني در سر مي پرورانند، در كشورهاي غربي دچار مشكلات گوناگون هستند. در سطح منطقه، ملتهايي كه جمهوري اسلامي از آنها همواره حمايت كرده است، به هدفهاي بزرگي دست پيدا كرده ‏اند؛ ديكتاتورهائي به زير كشيده شدند؛ قانونهاي اساسيِ مبتني بر اسلام در كشورهائي تصويب شد؛ دشمن درجه‏ ي يك امت اسلامي و ملت ايران – يعني رژيم صهيونيستي – در محاصره قرار گرفت.

در داخل كشور، به معناي حقيقي كلمه، سال ۹۰، سال بروز اقتدار ملت ايران بود. در جنبه ‏ي سياسي، ملت ايران در اين سال، چه در راهپيمائي بيست و دوي بهمن، چه در انتخابات دوازدهم اسفند، آنچنان حضوري از خود نشان داد و آنچنان شاخصي را براي اقتدار ملي در تاريخ منطقه ثبت كرد كه نظير آن را در گذشته كمتر داشتيم.
با وجود اين‏همه دشمني، اين‏همه تبليغات، اين‏همه تهاجمهاي خصمانه و بدخواهانه، ملت ايران در طول اين سال، با همه‏ ي وجود توانست حضور خود را در صحنه، نشاط خود را، آمادگي خود را در عرصه‏هاي گوناگون علمي و اجتماعي و سياسي و اقتصادي نشان بدهد و اثبات كند. بحمداللَّه سالي بود كه با همه‏ ي سختي‏ها، داراي دستاوردهاي بزرگي بود. همچنان كه قبلاً عرض شده است، شرائط، شرائط بدر و خيبر بود؛ يعني شرائط قبول چالشها و دشواري‏ها و غلبه‏ي بر آنها.

همان طوري كه اولِ سال گذشته اعلام شد، سال ۹۰، سال جهاد اقتصادي بود. اگرچه هوشمندان و آگاهان مي دانستند كه اين نام و اين جهتگيري و شعار براي سال ۹۰ يك امر لازم است، اما بعد تلاشهاي دشمنان در اين سال هم همين را اثبات كرد و نشان داد. دشمنان ما از اوائل سال، حركت خصمانه‏ ي خودشان را در عرصه‏ ي اقتصادي نسبت به ملت ايران آغاز كردند؛ اما ملت ايران، مسئولين، آحاد مردم، دستگاه‏هاي مختلف، با تدبيرهاي هوشمندانه‏ اي توانستند با اين تحريمها مقابله كنند و مواجهه‏ ي آنها تا حدود زيادي توانست اثر اين تحريمها را خنثي كند و حربه‏ ي دشمن را كُند كند.

 سال ۹۰، سال فعاليتهاي بزرگ علمي بود؛ كه من ان‏شاءاللَّه در فرصت سخنراني، برخي از پيشرفتهاي علمي و اقتصادي و تلاشهاي گوناگون را براي ملت عزيزمان شرح خواهم داد. سال ۹۰ سالي بود پر چالش، و سالي بود پر نشاط، و سالي بود كه ملت ايران به فضل الهي توانست بر چالشهاي موجود غلبه كند.

ما امسال سال ديگري را در پيش داريم كه به اميد خدا و با توكل بر پروردگار، باز ملت ايران با فعاليت خود، با تلاش خود، با هوشمندي خود در اين سال خواهد توانست پيشرفتهاي زيادي را براي خود به ارمغان بياورد. به تشخيص من، بر طبق گزارشها و مشاوره ‏ي با افراد مطلع و آگاه، به اين نتيجه ميرسيم كه عرصه‏ ي چالش مهم در همين سال جاري – كه اين سال، امروز و از اين ساعت شروع ميشود – عرصه‏ي اقتصادي است. جهاد اقتصادي چيزي نيست كه تمام‏ شدني باشد. مجاهدت اقتصادي، حضور جهادگونه در عرصه‏ هاي اقتصادي، براي ملت ايران يك ضرورت است.

من امسال تقسيم ميكنم مسائل مربوط به جهاد اقتصادي را. يك بخش مهم از مسائل اقتصادي برميگردد به مسئله‏ ي توليد داخلي. اگر به توفيق الهي و با اراده و عزم راسخِ ملت و با تلاش مسئولان، ما بتوانيم مسئله‏ ي توليد داخلي را، آنچنان كه شايسته‏ ي آن است، رونق ببخشيم و پيش ببريم، بدون ترديد بخش عمده‏اي از تلاشهاي دشمن ناكام خواهد ماند. پس بخش مهمي از جهاد اقتصادي، مسئله‏ ي توليد ملي است.

اگر ملت ايران با همت خود، با عزم خود، با آگاهي و هوشمندي خود، با همراهي و كمك مسئولان، با برنامه‏ ريزيِ درست بتواند مشكل توليد داخلي را حل كند و در اين ميدان پيش برود، بدون ترديد بر چالش هائي كه دشمن آن را فراهم كرده است، غلبه‏ ي كامل و جدي پيدا خواهد كرد. بنابراين مسئله‏ ي توليد ملي، مسئله‏ ي مهمي است.

اگر ما توانستيم توليد داخلي را رونق ببخشيم، مسئله‏ ي تورم حل خواهد شد؛ مسئله‏ ي اشتغال حل خواهد شد؛ اقتصاد داخلي به معناي حقيقي كلمه استحكام پيدا خواهد كرد. اينجاست كه دشمن با مشاهده‏ي اين وضعيت، مأيوس و نااميد خواهد شد. وقتي دشمن مأيوس شد، تلاش دشمن، توطئه‏ ي دشمن، كيد دشمن هم تمام خواهد شد.

بنابراين همه‏ ي مسئولين كشور، همه‏ ي دست‏اندركاران عرصه‏ ي اقتصادي و همه‏ ي مردم عزيزمان را دعوت ميكنم به اين كه امسال را سال رونق توليد داخلي قرار بدهند. بنابراين شعار امسال، «توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه‏ ي ايراني» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايراني حمايت كنيم؛ از سرمايه ‏ي سرمايه‏ دار ايراني حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملي امكان‏پذير خواهد شد. سهم دولت در اين كار، پشتيباني از توليدات داخليِ صنعتي و كشاورزي است. سهم سرمايه ‏داران و كارگران، تقويت چرخه‏ي توليد و اتقان در كار توليد است. و سهم مردم – كه به نظر من از همه‏ ي اينها مهمتر است – مصرف توليدات داخلي است.

ما بايد عادت كنيم، براي خودمان فرهنگ كنيم، براي خودمان يك فريضه بدانيم كه هر كالائي كه مشابه داخلي آن وجود دارد و توليد داخلي متوجه به آن است، آن كالا را از توليد داخلي مصرف كنيم و از مصرف توليدات خارجي بجد پرهيز كنيم؛ در همه‏ ي زمينه‏ ها: زمينه‏ هاي مصارف روزمرّه و زمينه‏ هاي عمده‏ تر و مهمتر. بنابراين ما اميدوار هستيم كه با اين گرايش، با اين جهتگيري و رويكرد، ملت ايران در سال ۹۱ هم بتواند بر توطئه‏ ي دشمنان، بر كيد و مكر بدخواهان در زمينه‏ ي اقتصادي فائق بيايد.

از خداوند متعال درخواست ميكنيم كه ملت ايران را در اين صحنه و در همه‏ ي صحنه‏ ها موفق و مؤيد بدارد. روح امام بزرگوار را شاد و از ما راضي كند. ارواح طيبه‏ ي شهيدان عزيز ما را با اوليائشان محشور فرمايد.


والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‏اشتراک این مطلب در :

دسته ها :
X